valasz.hu/itthon/morvai-krisztina-a-rendorokhoz-tagadjak-meg-a-parancsot-24894/

http://valasz.hu/itthon/morvai-krisztina-a-rendorokhoz-tagadjak-meg-a-parancsot-24894/

Augusztus 20.: ők kaptak kitüntetést – íme, a teljes lista

/ 2016.08.19., péntek 19:37 /

Az alábbiakban közöljük az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából átadott állami elismerések teljes listáját.

Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetést kapott:

CSURGAY ÁRPÁD ISTVÁN, Széchenyi-díjas villamosmérnök, nanotechnológus, az MTA rendes tagja, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem professor emeritusa,

HORN PÉTER, Széchenyi-díjas agrármérnök, az MTA rendes tagja, a Kaposvári Egyetem örökös rektor emeritusa.

Magyar Érdemrend középkeresztje kitüntetést kapott:

DR. BALÁS ISTVÁN, a Heves Megyei Kormányhivatal volt főigazgatója,

BELUSZKY PÁL, Széchenyi-díjas geográfus, a földrajztudomány doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont, Regionális Kutatások Intézetének emeritus tudományos tanácsadója,

DR. FODOR PÁL, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpontjának főigazgatója, a Történettudományi Intézet igazgatója,

KOVÁCS GÁBOR, a Bankár Holding Zrt. igazgatóságának elnöke, a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány és a Kakasszéki Emberekért Alapítvány alapítója,

DR. MESTERHÁZI ZSUZSANNA, gyógypedagógus, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karának professor emeritája,

DR. RADOSZÁV MIKLÓS, a Csányi Alapítvány a Gyermekekért Közhasznú Alapítvány operatív igazgatója,

DR. SÁRKÖZY PÉTER, a római La Sapienzia Tudományegyetem Magyar Tanszékének nyugalmazott tanszékvezető egyetemi tanára, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudományi Intézetének nyugalmazott tudományos tanácsadója,

SOHÁR PÁL MIKLÓS, Széchenyi-díjas vegyészmérnök, az MTA rendes tagja, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Kémiai Intézet Szervetlen Kémia Tanszékének volt tanszékvezető egyetemi tanára és professor emeritusa.

Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést kapott:

ALTORJAY ISTVÁN, gasztroenterológus, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ, Általános Orvostudományi Kar Belgyógyászati Intézet, Gasztroenterológiai Nem Önálló Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára,

ANTAL MIKLÓS, neurobiológus, egyetemi tanár, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Anatómia Szövet- és Fejlődéstani Intézetének igazgatója,

DR. BONCZ IMRE, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának dékánhelyettese, az egyetem Egészségbiztosítási Intézetének igazgatója, egyetemi tanár,

CSERI KÁLMÁN, nyugalmazott református lelkész,

DEME ILONA, a Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpontjának gazdasági vezetője,

DUDÁS ILLÉS, gépészmérnök, az MTA doktora, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar, Gyártástudományi Intézetének professor emeritusa,

DR. FARKAS LÁSZLÓ, egyetemi tanár, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, Klinikai Központ Urológiai Klinikájának volt igazgatója,

HANCSÓK JENŐ, vegyészmérnök, az MTA doktora, a Pannon Egyetem Mérnöki Kar, Vegyészmérnöki és Folyamatmérnöki Intézetének tanára, az egyetem MOL Ásványolaj- és Széntechnológiai Intézeti Tanszékének volt vezetője,

HORVÁTH DEZSŐ, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának tudományos és közkapcsolati dékánhelyettese, az Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék egyetemi tanára,

KATONA TAMÁS JÁNOS, az MTA doktora, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar, Mérnöki és Smart Technológiák Intézet Gépészmérnöki Tanszékének egyetemi tanára,

KISS GY. CSABA, József Attila-díjas irodalomtörténész, a Varsói Egyetem Magyar Filológiai Tanszékének professzora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Történeti Intézet Művelődéstörténeti Tanszékének nyugalmazott egyetemi docense,

KOCSIS KÁROLY, az MTA rendes tagja, a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont, Földrajztudományi Intézetének igazgatója, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar Földrajz-Geoinformatika Intézetének igazgatója,

KORONDI PÉTER, villamosmérnök, az MTA doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar, Mechatronika, Optika és Gépészeti Informatika Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára,

MATKÓ JÁNOS, a biológiai tudomány doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar, Biológiai Intézet Immunológiai Tanszékének egyetemi tanára,

METZGER MÁRTA, Liszt Ferenc-díjas táncművész, Kiváló és Érdemes Művész, a Magyar Állami Operaház próbavezető balettmestere,

NÉMETH ANDRÁS, az MTA doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Neveléstudományi Intézet Pedagógiatörténeti Tanszékének egyetemi tanára,

PATARICZA ANDRÁS, okleveles villamosmérnök, az MTA doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Villamosmérnöki és Informatikai Kar Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének egyetemi tanára,

DR. PERENDY LÁSZLÓ, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kar, Ókeresztény Történeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola tanára, a Magyar Patrisztikai Társaság alapító és elnökségi tagja,

PINCZEHELYI SÁNDOR, Munkácsy Mihály-díjas grafikus és festőművész, Kiváló és Érdemes Művész, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának nyugalmazott egyetemi docense,

RÁTGÉBER LÁSZLÓ, kosárlabda mesteredző, a magyar női és férfi kosárlabda válogatott volt kapitánya, a Rátgéber Kosárlabda Akadémia szakmai vezetője,

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

RÖHLICH PÁL, az orvostudomány doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Humánmorfológiai és Fejlődésbiológiai Intézetének professor emeritusa,

SÜMEGI BALÁZS, biokémikus, egyetemi tanár, a biológiai tudomány doktora, Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézetének igazgatója, az egyetem Szentágothai János Kutatóközpontjának tudományos igazgatója,

SZABADHEGY PÉTER, Magyarország volt londoni nagykövete,

DR. SZENDREI KÁLMÁN, gyógyszerész, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Farmakognóziai Intézetének professor emeritusa,

DR. SZKÁROSI ENDRE, József Attila-díjas költő, író, műfordító, irodalomtörténész, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Olasz Nyelv és Irodalom Tanszékének egyetemi tanára,

SZÖRÉNYI LÁSZLÓ, Széchenyi-díjas irodalomtörténész, az MTA doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont, Irodalomtudományi Intézetének emeritus kutatóprofesszora,

VÁGVÖLGYI CSABA, mikrobiológus, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Biológiai Intézet Mikrobiológiai Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, a Biológiai Doktori Iskola vezetője,

VARGA LÁSZLÓ, nyugalmazott református lelkipásztor és püspökhelyettes, volt országgyűlési képviselő, a Pallas Athéné Domus Mentis Alapítvány kuratóriumi elnöke,

DR. VERES ZOLTÁN, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar, Marketing Intézeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, a Pannon Management Review főszerkesztője,

VILCSEK BÉLA, irodalomtörténész, kritikus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar, Magyar Irodalomtörténeti Intézetének egyetemi tanára,

WASILEWSKI MACIEJ LUDWIK, a Telmex-Nowy Styl Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Máltai Lovagok Szeretetszolgálatának tagja.

Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést kapott:

DR. BAJZIK GÁBOR, neuroradiológus, a Kaposvári Egyetem Agrár- és Környezettudományi Kar, Diagnosztikai és Onkoradiológiai Intézetének igazgatója,

DR. BARANYI KÁROLY, fizikus, matematikus, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, valamint a szegedi Gál Ferenc Hittudományi Főiskola volt tanára, a Nemzeti Pedagógus Műhely elnöke,

DR. BARS RUTH, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének címzetes egyetemi tanára,

BAYER ZSOLT, író, újságíró, szerkesztő, a Magyar Hírlap munkatársa,

DR. CSŐKE BARNABÁS, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar, Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézetének professor emeritusa,

DEME TAMÁS PhD, költő, művelődéskutató, kultúraszervező, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Vitéz János Kar, Andragógia Tanszékének nyugalmazott egyetemi docense, a Károli Gáspár Református Egyetem óraadó tanára,

DESSEWFFY LÁSZLÓ, publicista, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító ügyvezető alelnöke, a Magyar Katolikus Újságírók Szövetségének örökös tagja,

DR. DÖBRÖSSY JÁNOS, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kar, Ének-zenei Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense,

DR. GÁL TIBOR, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének címzetes egyetemi tanára,

GALBÁCS GÁBOR, kémikus, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense,

GERENCSÉR ETELKA, a müncheni Széchenyi Kör vezetőségi tagja,

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

GERGELY LAJOS PhD, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Belgyógyászati Intézet Haematológiai Nem Önálló Tanszékének egyetemi docense,

GITTAI ISTVÁN, költő, író, újságíró,

GYARMATI GYÖRGY, történész, az MTA doktora, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának főigazgatója, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Történettudományi Intézet Modern Történeti Tanszékének egyetemi tanára,

DR. GYŐRI LAJOS, a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont, Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézet Napfizikai Obszervatóriumának nyugalmazott tudományos főmunkatársa,

DR. GYÖRÖK GYÖRGY, villamosmérnök, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának dékánja,

DR. Habil IVÁNYI MIKLÓSNÉ PHD, villamosmérnök, az MTA doktora, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatika Karának professor emeritája, a Pollack Periodica című tudományos folyóirat társszerkesztője,

DR. KOVÁCS JÓZSEF GÁBOR, gépészmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar, Polimertechnika Tanszékének tanszékvezető-helyettese, egyetemi docens, a Műanyagipari Mérnökök Egyesületének elnöke,

DR. KOZMA GÁBOR, geográfus, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, Földtudományi Intézet Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense,

DR. KRASZNAI ZOLTÁN, sejtbiológus, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Biofizikai és Sejtbiológiai Intézetének egyetemi docense,

LAKNER ZOLTÁN LEHEL, a Szociálpolitikai Szemle főszerkesztője, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, Szociológiai Intézetének nyugalmazott egyetemi adjunktusa,

LILLA FOURRIER, a párizsi Alcyon – Külföldön Élő Magyarok Egyesülete alapítója és elnöke,

LUDMÁNY ANDRÁS, a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont nyugalmazott tudományos főmunkatársa,

MAGYAR MARGIT, szolfézs-zeneelmélet tanár, karvezető, a Budapest VI. kerületi Tóth Aladár Zeneiskola intézményvezetője és Ifjúsági Szimfonikus Zenekarának alapítója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem módszertan és gyakorlatvezető tanára,

MARKOS ANDRÁS, szociológus,

DR. MESZÉNA GYÖRGY, matematikus, villamosmérnök, közgazdász, a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Kar, Operációkutatás és Aktuáriustudományok Tanszékének professor emeritusa,

DR. NAGY GERGELY, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar, Lakóépülettervezési Tanszékének címzetes egyetemi docense,

PAPP ENDRE, címzetes kanonok, nyugalmazott plébános,

PÁSZTOR GYŐZŐ, olvasó-kanonok, címzetes prépost, a Váci Egyházmegye Dabas kerületi esperese, Dabas-Sári plébánosa és a Szent János Katolikus Általános Iskola spirituálisa,

PATKÓ BÉLA „KIKI”, énekes, az Első Emelet zenekar frontembere,

DR. PETHŐ LÁSZLÓ, szociológus, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Neveléstudományi Intézetének nyugalmazott egyetemi docense,

DR. RÁCZ PÁL, az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának tudományos dékánhelyettese, az Anyag- és Gyártástudományi Intézet Anyagtechnológiai Intézeti Tanszékének egyetemi docense,

DR. SÁRI LÁSZLÓ, József Attila-díjas író, műfordító, tibetológus, a Kelet Könyvkiadó irodalmi vezetője,

SIKLÓS LÁSZLÓ SÁNDOR, az MTA doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóközpont, Biofizikai Intézetének tudományos tanácsadója,

SZABADI EDIT, Liszt Ferenc-díjas balettművész, Érdemes Művész, a Magyar Nemzeti Balett volt magántáncosa,

DR. SZABADOS GYÖRGY, történész, az MTA–HIM–SZTE–MOL Magyar Medievisztikai Kutatócsoportjának tudományos főmunkatársa,

SZABÓ ISTVÁN SÁNDOR, pedagógus, a kecskeméti Katona József Gimnázium igazgatója,

SZALAI ZSUZSANNA, az ipolytölgyesi Katolikus Szeretetszolgálat Szent Erzsébet Otthonának intézményvezetője,

SZÁSZ ANDRÁS, író, újságíró,

DR. SZÁSZ KÁROLY, a Csongrád Megyei Mellkasi Betegségek Szakkórháza, Kardiológia Rehabilitációs Osztályának főorvosa, a Magyar Kardiovaszkuláris Rehabilitációs Társaság volt elnöke,

DR. SZELÉNYI ZOLTÁN, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, Transzlációs Medicina Intézetének professor emeritusa,

SZENTHE ANNA, a Kanadai Magyar Kulturális Tanács elnöke, a Kanadai Magyar Nők Országos Szövetségének alapítója és elnöke, a Diaszpóra Tanács kanadai társelnöke,

SZONDY GYÖRGY, a nyíregyházi Arany János Gimnázium és Általános Iskola nyugalmazott címzetes igazgatója, a Nyíregyházi Vasutas Sport Club úszó szakosztályának volt vezetője, a Szabolcs Szatmár Bereg Megyei Úszó Szövetség volt elnöke, versenybíró,

VÁMOS GYÖRGY, balettművész, koreográfus, a Budapesti Táncművészeti Főiskola tiszteletbeli professzora,

WINKLER BARNABÁS, Ybl Miklós-díjas építész, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karának címzetes egyetemi tanára.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott:

ANDOR IMRE, Mindszenty József-kutató,

ÁRVA LÁSZLÓ, a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola igazgatója és tanára,

BALOGH BÁLINTNÉ, a Terézvárosi Önkormányzat Játékvár Óvodájának intézményvezetője,

DR. BÁNDI KUND, az Összmagyar Testület ügyvezető elnöke,

BEATRIX VAN DEN BORRE, szerzetes, a Magyarországi Kútvölgyi Engesztelő Szűz Mária Kápolna gondnoka, a Newman Barátai Nemzetközi Központ budapesti Newman-könyvtárának vezetője,

BIHARI ANTAL, operatőr, rendező, az esztergomi Körzeti Televízió alapítója és ügyvezetője,

BODZA KLÁRA, énekművész, népdalénekes, énektanár,

CSENDE SÁNDOR, a volt debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Testnevelési Tanszékének nyugalmazott vezetője, a Magyar Labdarúgó Szövetség Hajdú-Bihar Megyei Igazgatóság Verseny és Kupa Bizottságának elnöke,

DEÉSY GYÖRGY BÁLINT, labdarúgó, szakedző, a Budapest Honvéd Sportegyesület volt szakosztályvezetője, a Budapesti Spartacus Sport Club szakmai elnökhelyettese, a Magyar Aerobik Szövetség volt főtitkára,

DR. DÖBRÖSSY LAJOS, az Országos Onkológiai Intézet Onkopatológiai Kutatóintézetének volt tudományos főmunkatársa, az Országos Tisztifőorvosi Hivatal szakmai tanácsadója,

DR. DRUCSKÓ ZOLTÁN, a győri Rába ETO Futsal Club ügyvezető elnöke, a Magyar Labdarúgó Szövetség Futsal Bizottságának elnöke,

DIRK JAN GROOT, a Dorcas Aid-Hungary Közhasznú Alapítvány alapítója, volt alelnöke,

ERDÉLYI ZSUZSANNA MÁRIA, zongoraművész, a Dubai English Speaking College zongora-, zeneelmélet és kamarazene tanára,

DR. FAIGL ILONA, az újbudai Szent Kristóf Szakrendelő háziorvosa, a Dr. Batthyány László Orvoskör Egyesület elnöke,

FEJES ANTAL, csellista, gordonka és szolfézs-tanár, a Békési Zeneiskola nyugalmazott igazgatója, a Békés Megyei Szimfonikus Zenekar szólamvezetője, FÉLEGYHÁZI KÁROLY, fémműves iparművész,

GRÁCZER JÓZSEF, ülőröplabdázó, a Humanitás SE nyugalmazott elnöke,

HAJDÚNÉ GÁCSI MÁRIA IBOLYA, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Jász–Nagykun–Szolnok Megyei Kirendeltségének igazgatója,

HORVÁTH PÉTER, a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum főigazgató-helyettese,

IVÁNKAY TERÉZIA MÁRIA, hatszoros siketlimpiai bajnok, többszörös világ- és Európa-bajnok asztaliteniszező,

DR. KALMÁR FERENC, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának tudományos dékánhelyettese, az Épületgépészeti és Létesítménymérnöki Tanszék tanszékvezető főiskolai tanára,

KIRÁLY ANNAMÁRIA, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért Felelős Államtitkári Kabinetjének volt közigazgatási tanácsadója,

KOVÁCS JUDIT, a Budapest Bábszínház művésze,

KOZMÉR ALEXANDRA, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Magyar Nemzeti Balett első magántáncosnője,

LUDNIK FERENC, a Kolping Oktatási és Szociális Intézményfenntartó Szervezet volt gazdasági vezetője, a miskolci Szent Anna Kolping Család Egyesület elnöke,

MÓCZÁR GÁBOR ATTILA, az Europa Cantat magyarországi irodájának elnöke, a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetségének társelnöke, a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. program-, marketing- és nemzetközi kapcsolatok igazgatója,

MOLNÁR MELINDA, múzeumpedagógus, etnográfus, a besenyszögi Chiovini Ferenc Kolping Katolikus Általános Iskola Alapfokú Művészeti Iskola igazgató-helyettese, a Vehiculum-Ház Közérdekű Muzeális Gyűjtemény Múzeumpedagógiai Tagintézményének vezetője.

MÓNUS JÓZSEF LÁSZLÓ, többszörös világbajnok és -rekorder tradicionális távlövő íjász,

NAGY ERNŐ, festőművész,

DR. NAGY KATALIN, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kar, Magyar Nyelvi és Irodalmi Tanszékének nyugalmazott főiskolai tanára,

DR. NESZMÉLYI EMIL BALÁZS hegymászó-felfedező, a Fehér Győrky Neszmélyi Ügyvédi Iroda ügyvédje,

ORVOS ANDRÁS, festőművész,

PÁL ATTILA, a kecskeméti Katona József Színház színművésze,

PEJTSIK ÁRPÁD, gordonkaművész-tanár, a budapesti Szabolcsi Bence Zeneiskola óraadó tanára,

PINTÉRNÉ BÁNÓCZI ÁGNES, a Szépművészeti Múzeum Magyar Nemzeti Galériájának gazdasági igazgatója,

ROMÁN KÁROLY, irodalomtörténész, a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium volt irodalom és történelem tanára,

RÓZSA PÁL, zeneszerző,

DR. SUBA GYÖRGYNÉ, népművelő, helytörténeti kutató, a Jászapáti Honismereti Szakkör alapító titkára, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége és a Jászok Egyesülete jászberényi csoportjainak alapító titkára.

SZABÓ ISTVÁN, lantművész, zenetörténész, a budapesti Kossuth Lajos Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakközépiskola tanára,

SZÉKELY HAJNALKA, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének volt elnöke,

SZENCZY SÁNDOR, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke,

SZILÁGYI ÁRPÁD JÓZSEF, nyugalmazott építész, a Szegedi Hagyományőrző és Városképvédő Egyesület alapítója, a budapesti székhelyű Panoráma Világklub dél-alföldi szervezetének alapítója,

TÖRÖK ILDIKÓ, gyógypedagógus, a budapesti Benedek Elek Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézet intézményegység-vezetője,

DR. UDVARDI ERZSÉBET, belgyógyász-kardiológus szakorvos, háziorvos, Kisbér város volt polgármestere,

WETTSTEIN TIBOR, a fővárosi Madách Színház gazdasági igazgatója,

ZIEGLER JÁNOS, labdarúgó szakedző, vezetőedző, a Piliscsabai Atlétikai és Futball Club szakmai vezetője,

DR. ZSEMBERY FERENC, a Mediagnost Kft. alapítója és nyugalmazott gyártási igazgatója, pénzügyi vezetője.

Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetést kapott:

BITTMANN KÁROLY, a Zirci Országzászló Alapítvány titkára,

DR. CSEKEY LÁSZLÓ, a balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház és Rendelőintézet osztályvezető főorvosa,

DÁVID ANDREA, a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. vezető szakértője,

EREDICS-FEKETE ZSUZSANNA, táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes szólistája,

FENYVES MÁRK, mozdulatművész-táncművész, tánctörténeti és táncelméleti kutató, az Orkesztika Alapítvány elnöke és kurátora,

DR. GARAMVÖLGYI RITA, a Kaposvári Egyetem Diagnosztikai és Onkoradiológiai Intézetének igazgatóhelyettese,

HOLLAI FERENC, az egykori Katolikus Iparos- és Munkásifjak Országos Egyesületének titkára,

KALLÓ JÁNOS, hegedűművész, zenekarvezető prímás,

KÁTAI ZOLTÁN, énekmondó, zeneszerző,

DR. KELEMEN ERZSÉBET, író, költő, drámaíró, vizuális művész, irodalomtörténész, a Szent József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanára, szaktanácsadó és minősített kutatótanár,

KISS VERONIKA KRISZTINA, a mosonmagyaróvári Ujhelyi Imre Általános Iskola nyugalmazott énektanára, a Halmos László Énekegyüttes alapító tagja és művészeti vezetője, a Gradistyei Horvátok Egyesülete kórusának vezetője, a Vissz-Hang Vegyeskar vezetője,

KOVÁCSNÉ KOSZTOR MARIANNA, a kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola tanítója,

KOZMA ÉVA MÁRIA, a szolnoki Liget Úti Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény gyógypedagógusa,

MIZSER PÁL, festőművész, grafikus, szobrász, gobelintervező, a váci Duna Műhely alapítója, a Szőnyi István Képzőművészeti Szabadiskola tanára,

MOLNÁR LÁSZLÓ ANTALNÉ, a Hajdúnánási Óvoda intézményvezető-helyettese, a Szivárvány Tagintézmény vezetője,

DR. ÖKRÖS ISTVÁN, nyugalmazott állatorvos, a Dr. Ökrös Állatkórház alapítója,

SEBŐKNÉ TŐZSÉR JUDIT, a Gong Rádió Kft. tulajdonos-ügyvezetője,

SZEREDY KRISZTINA, operaénekes,

TASNÁDI EDIT, turkológus, műfordító, a Magyar-Török Baráti Társaság alapító tagja és alelnöke,

VASS VALÉRIA, zenepedagógus, a budapesti Tóth Aladár Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola gitártanára, az Akkordikus Tanszak vezetője.

Magyar Bronz Érdemkereszt kitüntetést kapott:

BARANYAI ERNŐ, Csönge község volt polgármestere,

BEREGSZÁSZI SZABOLCS, röplabda mesteredző,

CSUHAY JÓZSEF, labdarúgó, edző,

GABORA JÁNOS GYULA, a Gabora Gála a Gyermekekért jótékonysági öregfiúk teremlabdarúgó torna-sorozat ötletgazdája és főszervezője,

GERGELY GABRIELLA, a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum Ganz Ábrahám Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskolája és Szakiskolája tanára, a budapesti Római Katolikus Egyetemi Lelkészség Leánykollégiumának tanára, egyetemi kollégiumi gondnoka,

JÁNOSKA GYÖRGY, a Budapest Bábszínház fővilágosítója,

KIRÁLY ISTVÁN ANDRÁSNÉ, a nagyrédei Kastély Óvoda vezetője,

KOCSIS ANDREA, a Miskolci Balett táncművésze,

KOSINA MÁRIA MÓNIKA, a Hagyományok Háza–Magyar Állami Népi Együttes táncművésze,

LÓLÉ MIHÁLY, előadóművész, a Rajkó Művészegyüttes tagja,

LUDVIGH ZOLTÁN, búvárúszó mesteredző, a Magyar Búvár Szakszövetség tiszteletbeli alelnöke, a Bács-Kiskun Megyei Búvárszövetség főtitkára,

NAGYNÉ BEER NOÉMI, táncművész, táncpedagógus, koreográfus, az ADONIKA Mozgásművészeti Stúdió és Táncegyüttes művészeti vezetője,

PETI SÁNDOR, fotóművész, a dunakeszi Dunart Képzőművészeti Egyesület alapítója és elnöke,

RAB EDINA, táncművész, a Honvéd Együttes – Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncos szólistája,

SÁRVÁRINÉ DEZSŐ EDIT, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának ügyvivő szakértője,

TIHANYI ATTILA, a Budapest Bábszínház hangtár-vezetője,

VÁSÁRHELYI JÁNOS, a bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon és Általános Iskola igazgatója,

DR. VÉGSŐ JÁNOS, a Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja, Hallgatói Adminisztrációs Központjának nyugalmazott vezetője,

VÖRÖSNÉ BÉKÉSSY KLÁRA, a szolnoki „Liget Otthon” Fogyatékos Személyek Ápoló, Gondozó Otthona intézményvezetője.

Népművészet Ifjú Mestere-díjat kapott:

FEKETE ILDIKÓ, tojásfestő, népi iparművész,

FUNDÁK KRISTÓF GYÖRGY és FUNDÁK-KASZAI LILI OLÍVIA, az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes művészeti vezetői, néptáncosok (megosztva),

GERGELY RAMÓNA EDIT, vesszőfonó,

HAJDARA TAMÁS, a Mezőföld Népi Együttes művészeti vezetője és HERCZEG HAJNALKA ANIKÓ, a Kertész Táncegylet művészeti vezetője, néptáncosok megosztva,

JÓZSA-SZAKA ERZSÉBET KATALIN, nemezkészítő,

RESÓCKI ROLLAND, néptáncpedagógus, az Egység Művelődési Egyesület koreográfusa, néptáncosa,

SÜTŐ BRIGITTA, kézi-gépi hímző szakoktató, hímző.

Bessenyei György-díjat kapott:

DIENES MÁRIA ZSUZSANNA, a Kazincbarcikai Egyesületek Fórumának elnöke,

HIDVÉGI JULIANNA, a Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár igazgatója,

IGYÁRTÓ GABRIELLA, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének ügyvezető igazgatója,

NYAKÓ BÉLA, a kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza igazgatója,

SÁRVÁRINÉ RIEDER ZSUZSANNA, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata közművelődési szakértője.

Móra Ferenc-díjat kapott:

ANDO GYÖRGY, a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum igazgatója,

BÁLVÁNYOS ANNA, a Ludwig Múzeum–Kortárs Művészeti Múzeum főmuzeológusa,

GYARMATI ZSOLT, a csíkszeredai Csíki Székely Múzeum igazgatója.

Pauler Gyula-díjat kapott:

KUJBUSNÉ DR. MECSEI ÉVA, a Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs–Szatmár–Bereg Megyei Levéltára igazgatója, főlevéltárosa,

DR. DOMINKOVITS PÉTER, a Magyar Nemzeti Levéltár Győr–Moson–Sopron Megye Soproni Levéltár igazgatója.

Szinnyei József-díjat kapott:

BÁNKESZI LAJOSNÉ, az Országos Széchényi Könyvtár, Könyvtári Intézet igazgatója,

BÉNINÉ VIRÁG MÁRIA, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár könyvtár-informatikai csoportvezetője,

BUDAVÁRI KLÁRA, gyermekkönyvtáros, a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Gyermekkönyvtáros Szekció alelnöke,

NASZÁDOS EDIT MÁRIA, a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központ Szakinformatikai Osztály osztályvezetője.

Liszt Ferenc-díjat kapott:

HERCZKU ÁGNES, a Hagyományok Háza – Magyar Állami Népi Együttes előadóművésze.

József Attila-díjat kapott:

LANCZKOR GÁBOR, költő, regényíró.

Varga Mihály – Áder János köztársasági elnök megbízásából – a Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést adott át

PALKOVICS IMRÉNEK, a Munkástanácsok Országos Szövetsége elnökének.

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata elismerésben részesült

DEÁK MIKLÓSNÉ, a Jász–Nagykun–Szolnok Megyei Kormányhivatal foglalkoztatási főosztályának nyugalmazott vezetője,

HIRTH FERENC, a pécsi Kontakt-Elektro Ipari, Kereskedelmi Kft. ügyvezetője,

MODLÁNÉ GÖRGÉNYI ILDIKÓ, a Nemzeti Munkaügyi Hivatal nyugalmazott főigazgató-helyettese, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet volt főigazgatója.

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata elismerést kapott

ÁLMOSDI ÁRPÁD építész, a szolnoki Ártér Építész Műterem Kft. tervezője,

FEKETE TIBOR, a Coop Szolnok Kereskedelmi Zrt. vezérigazgató-helyettese,

KOCSIS ÁRPÁD, a Budapesti Sportiroda Kft. ügyvezető versenyigazgatója,

KOCSIS ISTVÁN IVÁN, a Miskolci Görögkatolikus Egyházmegye emődi szervezőlelkészségének lelkésze,

MEZEI JÁNOS, a Co-Op Star Kereskedelmi Zrt. kereskedelmi igazgatója,

MOLNÁR LAJOS MILÁN, a szolnoki Aba-Novák Agóra Kulturális Központ Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója,

RICZKÓ ELEONÓRA, a kecskeméti Áfeosz Kereskedelmi, Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium igazgatója kapott.

A Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést

CZECZE JÓZSEF nyugalmazott rendőr alezredes, helytörténész, Emőd hagyományainak kutatója vette át a minisztertől.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A külhoni magyar közösségek érdekében végzett közéleti, oktatási, kulturális, egyházi, tudományos, valamint a gazdasági önszerveződés területén végzett kiemelkedő munkáért – a nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes javaslatára – a kormányfő Külhoni Magyarság Díjat adományozott

ANTAL ÁPRÁD ANDRÁSNAK, Sepsiszentgyörgy polgármesterének,

MEZEI JÁNOSNAK, Gyergyószentmiklós volt polgármesterének,

PUSS SÁNDOR felvidéki jezsuita szerzetesnek, a Nagyszombati Jezsuita Rendház tagjának,

RÁDULY RÓBERT KÁLMÁNNAK, Csíkszereda polgármesterének,

SZŐKE DOMOKOSNAK, Csíkszereda alpolgármesterének,

ZELEI MIKLÓS írónak,

valamint

a felvidéki SZŐTTES KAMARAI NÉPTÁNCEGYÜTTESNEK,

a VAJDASÁGI MAGYAR MŰVELŐDÉSI INTÉZETNEK,

a HORVÁTORSZÁGI MAGYAR PEDAGÓGUSOK FÓRUMÁNAK és

a svédországi székhelyű NYUGAT-EURÓPAI ORSZÁGOS MAGYAR SZERVEZETEK SZÖVETSÉGÉNEK.

Rétvári Bencétől, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkárától tíz kiemelkedő alkotó vehette át a Népművészet Mestere díjat:

BARTOS BÉLA szűcs,

BUJDOSÓ SÁNDORNÉ szövő, hímző,

FAZEKAS FERENC fazekas, szakoktató,

FÜSTÖS JÁNOS (FÜSTÖS IOAN) nyugdíjas táncos, a Kallós Alapítvány nyári táborainak hagyományőrző tanára,

GALÁNFINÉ SMIDT TERÉZ szövő,

HODOROG ANDRÁS (HODOROG ANDREI) furulyás,

JÁMBOR ISTVÁN prímás,

KEREKES ENDRÉNÉ RADÓ MÁRIA hímző,

MÓNUS BÉLA fafaragó, valamint

SZILÁGYI FERENC énekes.

A Magyar Szent István-rendet holnap délelőtt 11-kor, a Sándor-palotában adja át Áder János köztársasági elnök; a díjazottak neve egyelőre nem nyilvános.

Rosta

Ablonczy Bálint

Találkozunk 2016-ban!

Pécs a tönk szélén – hogyan „csúszott be” a város Nyíregyháza alá?

Két évvel azután, hogy a kormány átvállalta az egykori kulturális főváros intézményeinek működtetését, Pécs ismét csődveszélybe került. Tízezrével veszíti el lakóit, gazdasága pedig gyengébb, mint Nyíregyházáé, mégis az ország egyik legerősebb városaként költekezik. Részletes háttér a friss Heti Válaszban.

Nyír a vasút, vág a MÁV!

A „székely intercity” azonnali megcsonkításától visszalépett a MÁV, decemberben azonban így is sor kerülhet a háló- és étkezőkocsik kivonására. Részletes háttér a friss Heti Válaszban.