Hallott róla, Antall József miféle tüntetést szervezett 1957. október 23-ára?

1956 és a szovjet csapatok „ideiglenes hazánkban állomásozásának” kérdése – ez volt a Kádár-rendszer két szupertabuja, és a tilalom a forradalom utáni huszonöt évben jórészt el is lehetetlenítette a méltó emlékezést. Mi változott a rendszerváltás után? Milyenek voltak az elmúlt hatvan év október huszonharmadikái? Részletek a friss Heti Válaszban.
Összeállításunkból kiderül, milyen tüntetést szervezett 1957-ben, az első évfordulón Antall József, a későbbi miniszterelnök; az, hogy hány röpcédulázást, „ellenséges” falfeliratot és plakát- vagy dekorációrongálást regisztráltak 1958-ban a Belügyminisztérium munkatársai; és az is, hogy az első, 1981-ben félig-meddig nyilvánosan megrendezett ünnepség befogadásával a rendőri zaklatást is vállaló házigazda, Betlen Anna éppen annak a Betlen Oszkárnak a lánya, aki az Ellenforradalom Magyarországon, 1956 című 1958-as tanulmánygyűjtemény szerkesztőjeként és A Nagy–Losonczy-csoport szerepe az ellenforradalom eszmei előkészítésében című tanulmány szerzőjeként szolgálta annak idején a kádári propagandagépezetet.
![]() |
További érdekességek az október 20-án megjelenő Heti Válaszban, mely elektronikus formában a Digitalstandon is megvásárolható.