Hamis a Bojár elleni pedofilvád

A Bojár Iván András elleni pedofilvád is rámutat: háborús szférává vált a családjog sokáig békés területe. Szülők rabolják el saját gyerekeiket, szexuális zaklatással vádolják a társukat. Miért válnak egyre durvábbá a válások? Válaszok a friss Heti Válaszban.
A Heti Válasz megvizsgálta a Bojár Iván András elleni feljelentés ügyében keletkezett jogerős iratokat és arra jutott: több jogerős dokumentum igazolja, hogy a liberális értelmiségi nem molesztálta saját kislányát, mint ahogy korábbi élettársa, a gyermek édesanyja vádolja.
A rendőrség lezárta a nyomozást, majd a Fővárosi Törvényszéken indított magánvádas pert is elveszítette az asszony. S noha jogerős ítélet rendelkezik arról, hogy a férfinek egyre több időt kellene a gyermekével töltenie, hogy újraépüljön kettejük kapcsolata, ennek sem az apa, sem a magyar állam nem tud érvényt szerezni. A Heti Válasz megpróbálta feltárni annak okait, miért durvul el végletesen – és főként az értelmiségi családoknál – a gyermekekért folyó küzdelem.
A magyar állam is felelős azért, hogy a szétköltözések végül évekig tartó, kíméletlen háborúvá fajulnak, ugyanis maga a rendszer kényszeríti bele az esztelen küzdelembe a feleket. A fiatal párok egyre inkább a skandináv modellt követik a családi munkamegosztásban, vagyis a férfiak egyre több „női” feladatból is kiveszik a részüket, pelenkáznak, fürdetnek. Ám válni is skandináv módon szeretnének – csakhogy ezt nem lehet.
Nálunk alig alkalmazzák az egy hét itt, egy hét ott modellt, ahelyett a bíróságok – akár a hetvenes években – az anyának ítélik a gyereket, a vitás ügyekben pedig annak a félnek, aki a per kezdetén megszerzi a kicsi(ke)t. A hatalmas kiadásokkal működtetett állapi bürokrácia a gyereket az óvodából ellopó, a láthatás (hivatalos nevén kapcsolattartás) elől elzáró „agresszort” jutalmazza.
Lapunk bemutatja az immár Franciaországtól Amerikáig elterjedt „szülőmegosztási modellt”, kitér arra, miért jó a szülőknek és a gyermeknek, ha az édesanyjukkal és az édesapjukkal is maradhatnak. Ám ha ez így van, a magyar bíróságok miért nem alkalmazzák ezt a vitás esetekben? Mindez kiderül a Heti Válasz szeptember 11-i számából, amely csütörtöktől elektronikus formában is megvásárolható Digitalstandon.