Így özönlenek a menedékkérők Magyarországra

Magyarországra idén már annyi menedékkérő érkezett, mint tavaly március végéig az egész Európai Unióba. Miért rajtunk vezet a legkönnyebb út az unióba? Mivel bátorítjuk a migránsokat? Megvizsgáltuk Magyarországot a menedékkérők szemével. Részletek a friss Heti Válaszban.
Lapunk összeállítása azt elemzi, hogyan húzta magára Magyarország – akaratán kívül – az illegális határsértőket. 2013-ig álmos térség volt a schengeni határ magyar-szerb része, azóta viszont Horvátország uniós tagsága miatt erre fordulnak a migránsok, mert a horvátok szeretnének a schengeni övezeten belülre kerülni, ezért szigorúbban őrzik a határaikat. Nálunk viszont a határsértők Schengenen belülre kerülnek, egyszerre élvezhetik az átjárható határokat és az unió nagyvonalú emberi jogi szemléletét.
A Heti Válasz elemzése kitér arra, hogyan bátorítja az unió akaratlanul is a bevándorlókat. Az a segély, ami például Németországban az éhenhalást megakadályozó könyöradománynak látszik (az átlagos 3 fős családnagyság miatt) a döntően sokgyerekes koszovóiak számára elképzelhetetlenül magas családi jövedelmet biztosít. Magyarország pedig azzal vonzza magához a migránsokat, hogy a Gyurcsány-kormány óta rendőrökkel láttatja el a határőrizetét, a kék egyenruha pedig inkább biztonságot sugall a számukra. Megfelelő sűrűségű fegyveres járőrözésnek, vagyis klasszikus határvédelemnek nyoma sem látszik a határ vonalán. Egy, a korábbi schengeni határra jellemző osztrák vagy a kommunista Magyarország nyugati végein érzékelt magyar határvédelem ma gigantikus összegbe kerülne az állomány hivatásossá válása miatt.
Miért tört ki kivándorlási hisztéria Koszovóban? Mivel tesszük érdekeltté abban őket, hogy csecsemőkkel induljanak útnak? Hogy jön a képbe Kanada és a migrációt szervező bűnözők? Minderről részletek a február 19-i Heti Válaszban, amely elektronikus formában a Digitalstandon is megvásárolható.