Miért fizetnél azért, hogy megöld magad? (Missziós terület, 2. rész)

„Azért tesszük, hogy egyenes derekú, emelt fejű nemzedék nőjön föl” – foglalja össze közösségszervező munkájának értelmét Zöldy Pál, a Keszthelyi Farkas Edit Szakiskola hittantanára. Cigány és nem cigány gyerekek együtt, megható pillanatok között. Missziós terület, 2. rész.
Missziós terület című dokumentumfilm-sorozatunk első részét itt találja
A Sümeg vára alatti Capári Lovasiskola fontos csapatépítő hétvégék színhelye. Ide járnak időről időre a Farkas Edit diákjai hittantanáruk vezetésével, hogy szabadidős programokon (lovaglás és mindenféle istállós munkák, íjászat, kelevézhajítás stb.) és csoportos foglalkozásokon vegyenek részt. A gyerekeknek Sümeg jóval több kikapcsolódásnál: ezeknek a napoknak célokhoz rendelt, itt-ott szertartásos programja van. Többüknek ez az egyetlen alkalom, hogy megosszák, kibeszéljék egyéni vagy családi problémáikat. „Nem veszed észre? Saját magad ölöd meg, és még fizetsz is érte” – mondja az egyik kislány a droghoz fűződő viszonyáról.
Minden diákcsoport egy állat jelét viseli magán, közös titkuk egy ehhez az állathoz kapcsolódó ősi történet. Stábunk egy teljes hétvégét töltött Sümegen, kérve a közösséget, hogy fogadja be, mutassa meg magát nekünk erre a rövid időre. Ők a szarvasok.
Kapcsolódó cikkek
- A Jezsuita Roma Szakkollégiumban vetítettük a Missziós területet
- Filmvetítés és kerekasztal: szerdán Heti Válasz-klubest
- „Megtettem, amit tennem kellett” (Missziós terület, utolsó rész)
- Először látni Petőfit (Missziós terület, 4. rész)
- Nem szabad megtagadni a gyökereinket, akkor sem, ha az egy cigánytelep