Nincs megállás: újabb kastélycéget alapított a Tiborcz-kör
Újabb ingatlancéget jegyeztetett be BDJK-Real Estate Kft. néven a kormányfő vejéhez köthető érdekcsoport. A társaságba rögtön apportálták a felújítandó bodajki Hochburg–Lamberg-kastélyt – értesült a Válasz.hu.
Kezdjük az elejéről:
1. Tavaly augusztusban bejegyezte a cégbíróság a BDPST Ingatlanforgalmazó és Beruházó Zrt.-t. A vállalkozást papíron egy Szabó és egy Tóth tucatnevű személy tulajdonolja, a részvénytársaság bejegyzésekor fizetett illetéket azonban Tiborcz István (Orbán Viktor miniszterelnök veje) bankszámlájáról utalták el. Jegyezzük meg jól: a BDPST a központi cég.
2. 2015. szeptember 14-én a BDPST beszállt abba az AMX Nador House nevű kft.-be (egy török csúcsgazdag, Adnan Polat mellé), amely a néhai Postabank volt József nádor téri székházát volt hivatott magába „szippantani”. Azóta a Tiborcz-féle BDPST eladta a céget (és vele a belvárosi ingatlant) egy szaúdi olajmágnásnak, akit annak idején az FBI is üldözött.
3. Ugyancsak 2015. szeptember 14-én a BDPST százszázalékos tulajdonaként megalapították a TRA Real Estates Kft.-t, mely 200 millió forintért megvette az ország talán legismertebb szellempalotáját, a turai Schossberger-kastélyt.
![]() |
Forrás: Facebook / Tiborcz István |
4. 2015. szeptember 18-án a BDPST beszállt abba az AMX HS nevű kft.-be (ugyancsak a már emlegetett török üzletember mellé), amely a Városligeti fasori Spitz-villát (volt Rátkai klubot) tulajdonolja.
5. 2016. június 6-án – a BDPST leányvállalataként – megalakult a BDJK-Real Estate Kft., melybe apportálják a bodajki Hochburg–Lamberg-kastélyt, illetve az épületet körüli parkot és sporttelepet.A Tibocz-kör tulajdonszerzéséről nemrég már beszámolt a Magyar Narancs, ám az újabb projektcég csak néhány napja létezik hivatalosan. A BDJK-Real Estate Kft.-t egyébként ugyanoda jegyezték be (1011 Budapest, Szilágyi Dezső tér 1., 2. emelet 1.), ahol Hamar Endre ügyvédi irodája működik. Ő pedig korábban tandemben repült Tiborcz Istvánnal, a kormányfő veje tehát egyre kevésbé igyekszik azt a látszatot kelteni, hogy ne lenne köze a BDPST-csoporthoz.
Szűk egy év alatt tehát négy villa vagy kastély „ment át” a BDPST-érdekkör keze alatt, és közben a Tiborczékkal együttműködő török és szaúdi szupergazdagok újabb és újabb ingatlankezelő társaságokat alapítanak. Alighanem arról van tehát szó, hogy a BDPST felhajt relatíve olcsón megszerezhető, lerobbant – ámde patinás – épületeket, ezeket „projektesíti” (vállalja, hogy EU- és hazai forrást szerez a felújításhoz, illetve gyors ütemben beszerzi az átalakításhoz szükséges engedélyeket), és megtartja, vagy gigahaszonnal továbbadja a felértékelődött ingatlanokat, melyekből később szállodák, zártkörű klubok vagy magánlakások lehetnek.
A „köz” meg örülhet, hogy szépül az ország...