Leonard Bernstein megírta a bevándorlók Rómeó és Júliáját

Különc és ellentmondásos figura volt Leonard Bernstein, akinek legismertebb művét Steven Spielberg szeretné újra filmre vinni. A Margitszigeti Szabadtéri Színpadon augusztus 10-én legnépszerűbb műveivel emlékeznek a zeneszerzőre. Részletes háttér a digitális Heti Válasz legfrissebb számában.
Száz éve született Leonard Bernstein amerikai zeneszerző, karmester, zongoraművész, televíziós személyiség, aktivista, FBI-gyanúsított, a Kennedy-család barátja, a klasszikus zene népszerűsítésének egyik legsikeresebb nagykövete. Az évfordulóról több mint háromezer eseménnyel emlékeznek meg világszerte. Játsszák musicaljeit, köztük leghíresebb művét, a West Side Storyt is. A történetben két egymással rivalizáló banda szeretné megszerezni New York egyik városrésze felett az uralmat: a második generációs bevándorló fehér tinédzserek és a Puerto Ricó-i emigráns fiatalok. Ilyen körülmények között szeret egymásba az ellentétes oldalon álló Tony és Maria, szerelmük azonban – akárcsak Rómeó és Júlia történetében – tragédiába torkollik. A musicalből készült film tíz Oscart nyert.
A Heti Válasznak nyilatkozik Herbert Glass, a Los Angeles Times zenekritikusa, aki a Bernstein-vezette New York-i Filharmonikusok sajtótitkáraként kezdte pályafutását.
![]() |
Leonard Bernstein vad és önpusztító magánéletéről is olvashat a legfrissebb Heti Válaszban. Lapunk jelenleg csak elektronikus formában kapható a Digitalstand.huoldalon. Csak egy kattintás!