Fonák
A bundaügy túlmutat a futball világán; történtek hasonló esetek a teniszben és a profi kosárlabdában is.
A gyanús jeleket észlelve a Nemzetközi Teniszszövetség vizsgálatot rendelt el 2008-ban, amely megállapította, hogy bűnszövetkezetek időnként beleavatkoznak a játékba, de a sport tisztasága nincs veszélyben. Szerintük elenyésző számú a 45 gyanús mérkőzés és az a tucat játékos, aki jelentette, hogy megkörnyékezték. Davigyenkót az argentin mérkőzésért nem büntették meg, később egy másik gyanús vereségéért kétezer dollárnyi bírságot róttak ki rá, mert nem "teljes erőbedobással" játszott. Elnézően bántak vele, de ha nincs közvetlen bizonyíték (lehallgatott telefon, tanú), lehetetlen a bűntettet igazolni és cáfolni a játékos sérülését, betegségét. (Davigyenko sikeresen akadályozta meg, hogy ellenőrizzék feleségének és bátyjának mobiltelefon-hívásait.)
John McEnroe, a szókimondásáról híres egykori amerikai teniszcsillag annak a félelmének adott hangot, hogy bűnszövetkezetek, például az orosz maffia zsarolja a játékosokat. "Pénzért feladni egy meccset marhaság. Őrültség kockáztatni mindazt, amiért az ember egész életében küzdött. Valószínűbb, hogy a játékosokat valamilyen módon megfenyegetik" - nyilatkozta a londoni The Daily Telegraphnak, hozzátéve, hogy a boksz mellett a teniszben a legkönnyebb a zsarolás, hiszen csak egy emberrel kell alkut kötni.
Amerikában épp a napokban szabadult az a kosárlabdabíró, Tim Donaghy, akit belső információk kiszivárogtatásáért, a fogadóirodákkal való együttműködésért és csalásért ítéltek tizenöt hónapra. Donaghynak a börtönben írt leleplező könyvét (Personal Foul - Személyi hiba) karácsonykor adják ki, bár a profikosárlabda-szövetség mindent megtett, hogy ezt megakadályozza. A bennfentes szerző szól többek között a nagyobb profit érdekében történő manipulációkról, a bírákkal való összejátszásról, az előre eldöntött eredményekről és a sztárokkal való kivételezett bánásmódról is.