Egy fontos szempont, amely elsikkadt a thaiföldi barlangdráma hírei között

Mások életét veszélyeztető hazardőr, vagy hős, aki megmentett a halál torkából egy tucat fiatalt? A digitális Heti Válasz legfrissebb számából kiderül: a thaiföldi barlangdráma Nyugaton ritka erényeket hozott felszínre, és megmutatta, hogy a helyi focicsapat edzőjére vonatkozó kérdésben a megfelelő kötőszó nem a „vagy”, hanem az „és”.
Miért nem követelték a thaiföldi barlangban rekedt, majd kiszabadított gyermekek szülei a felelőtlen kalandba bocsátkozó fociedző fejét? Bár eleinte többen a fiatalember felelősségét emlegették, ahogy hírek érkeztek arról, mennyire hősisen igyekszik menteni a fiatalok életét, a közhangulat kezdett átbillenni, sőt olyanok is akadtak, akik attól féltették a trénert, nehogy lelkiismeretfurdalása poszt-traumás rendellenességhez vezessen.
Mindebben alighanem szerepet játszik, hogy a 70 milliós ország népességének 90 százaléka a buddhizmust, annak is théraváda irányzatát követi. Márpedig a vallás alapítója szerint „haragod a tenyeredben tartott parázs, téged éget, csak önmagadat pusztítod vele.” Ebből következően a megbocsátás az egyik sarkalatos buddhista erény, mely a béketűrés fogalomrendszerében értelmezendő, és a düh, az utálat, a gyűlölet, a rosszindulat, valamint mások megbántásának kerülésével, a nehézségek, a fájdalom, szenvedés elviselésével alkot teljes egészet.
![]() |
Arról, hogy az edző milyen beavatási szertartás részeként vitte a fiúkat a barlangba, milyen spirituális gyakorlatokkal tartotta életben őket, és a thaiföldiek miért mosolyognak szüntelenül, részletek a Heti Válasz legfrissebb számában. Lapunk jelenleg csak elektronikus formában kapható a Digitalstand.hu oldalon. Csak egy kattintás!
Felhívás! |
Ha szeretné támogatni lapunk újraépülését, kérjük, támogassa szerkesztőségünket a Heti Válasz Kiadó Kft. 11794008-20532422-es bankszámlaszámán. |