Hogyan lett Olaszország Európa legfontosabb országa?

Bár hajszálon múlt, egyelőre mégsem alakulhatott meg Nyugat-Európa első vegytisztán populista kormánya. Ám ennek ára, hogy Olaszország már nem csak gazdasági és politikai, hanem alkotmányos válságba is került. A friss Heti Válasz megmutatjuk, van-e kiút a krízisből.
Meg szabad-e akadályozni a választáson nyertes többség hatalomra kerülését, ha az veszélybe sodorhatja egy ország gazdaságát? Olaszországban egy egyszerű miniszterjelölés pillanatok alatt a legfontosabb európai kérdéseket feszegető üggyé nőtte ki magát, amely mögött korunk legégetőbb dilemmái állnak: mi a demokrácia, mi a populizmus, sikeresek lehetnek-e az elit ellen lázadó erők? S számunkra nem mellékesen: hogy Magyarország szempontjából mik lehetnek az olasz események következményei?
Kinek van igaza? Az államfőnek, aki szerint neki védenie kell az olasz betétesek érdekeit, vagy a populista vezetőknek, akik szerint „mi értelme van a választásoknak, ha a végén a hitelminősítők mondják ki a döntő szót?” Meg hogy „Olaszország nem gyarmat, nem vagyunk a németek és a franciák rabszolgái.”
![]() |
Ezekre a kérdésekre is választ kaphatnak a május 31-i Heti Válaszban, mely elektronikus formában a Digitalstandon kapható.